خرید لیفتراک

احتمالا می دانید که لیفتراک یکی از پرکاربردترین ماشین های صنعتی است که از اوایل قرن بیستم بسیاری از شرکت ها و کارخانه های مختلف از آن استفاده می کردند.

لیفتراک می تواند بارهای بسیار سنگین تا 50 تن را به فضاهای مختلف جا به جا کند به همین دلیل هم اکثر کمپانی های تولیدی به این ماشین صنعتی نیاز مبرم دارند.

اکثر کسانی که به خرید لیفتراک می روند تجربه کافی در این زمینه ندارند و همین موضوع باعث پشیمانی آن ها بعد از خرید می شود. تفاوتی ندارد لیفتراک نو و جدید بخرید یا کارکرده در هر حال باید به نکاتی توجه کنید تا خرید مطمئن و به صرفه ای را داشته باشید.

هزینه ی خرید لیفتراک بسیار زیاد است و دقت و توجه بیشتر شما در حین خرید موجب صرفه جویی بیشتر خواهد شد.

در این مقاله قرار است مهم ترین نکات خرید یک لیفتراک مناسب را بنویسیم پس با ادامه مقاله همراه باشید.

خرید و فروش لیفتراک

هدف شما از خرید لیفتراک چیست؟

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که مهم ترین هدف شما از خرید این ماشین صنعتی چیست؟

مهم است که بدانید که چه نوع لیفتراکی با چه نوع کاربری برای شما مناسب است؟

یا اینکه قرار است از لیفتراک در چه فضایی استفاده کنید؟

نوع باری که قرار است با لیفتراک حمل کنید چیست؟ فضای کار شما باز است یا بسته؟ قرار است لیفتراک نو بخرید یا دست دوم؟

پاسخ به تمامی این سوالات می تواند در خرید بهتر شما کمک کننده باشد.

توجه داشته باشید لیفتراک ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها قابلیت حمل بار مشخصی را دارد، پس هیچ گاه بدون در نظر گرفتن هدف و شرایط خود به برای خرید لیفتراک اقدام نکنید.

در ادامه مقاله به طور کامل به توضیح هر یک از این سوالات می پردازیم تا به سادگی بتوانید هدف اصلی خود را مشخص کنید.

مهم ترین نکاتی که باید به هنگام خرید لیفتراک رعایت کنید چیست؟

لیفتراک دست دوم

لیفتراک نو می خواهید یا کارکرده؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که یک لیفتراک نو نیازهای شما را بهتر برآورده می کند یا یک لیفتراک دست دوم و کارکرده؟

به خاطر داشته باشید تنها تفاوت یک لیفتراک نو و کارکرده در میزان قیمت آن ها نیست! اگر قرار باشد یک لیفتراک دست دوم بخرید ساعت های محدودتری را با آن می توانید کار کنید؛ همچنین بعدها به دلیل استهلاک بیشتر این دستگاه قرار است هزینه های بیشتری بابت تعمیر و نگهداری اش بپردازید.

نوع کاربری لیفتراک را مشخص کنید

پاسخ به این سوال بسیار مهم است؛ انواع و اقسام لیفتراک برای محیط و بارهای خاصی مناسب هستند و انتخاب اشتباه شما در این مورد باعث می شود ضرر زیادی را متحمل شوید.

برای تعیین نوع کاربری یک لیفتراک باید به موضوعاتی مثل میزان ارتفاع، مساحت فضای مورد نظرتان، باز یا سربسته بودن فضای مورد نظرتان، طول و عرض فضای مورد نظرتان و…. توجه کنید.

برای مثال نوع لیفتراکی که قرار است مواد غذایی مختلف را جابجا کند با لیفتراکی که قرار است قطعات سنگین صنعتی را جابجا کند کاملا متفاوت است. پس حتما قبل از خرید نوع کاربری لیفتراک مورد نظر خود را را مشخص کنید.

سایز لیفتراک
برند لیفتراک

چه برندی بهتر است؟

برندهای مختلفی هستند که در زمینه تولید لیفتراک و  قطعات مختلف آن فعالیت می کنند. خوشبختانه بعضی از برندهای داخلی نیز محصولات بسیار عالی در این زمینه تولید می کنند و مشتریان می توانند به جای برندهای خارجی از آن ها خریداری کنند.

برای تعیین برند موردنظرتان در ابتدا باید میزان بودجه خود را مشخص کرده و سپس با خواندن نظر مشتریان قبلی از میزان رضایت آن ها مطلع شوید.

در نظر بگیرید بعضی برندها، لیفتراک مورد نظر شما را تولید نمی کنند و تنها در تولید یک نوع لیفتراک مثل دیزل تخصص دارند، این مورد انتخاب شما را محدودتر می کند اما قطعا برای خرید لیفتراک مورد نظرتان برندهای معتبر زیادی وجود دارد.

 تعیین نمایندگی فروش مناسب

اگر قرار باشد یک لیفتراک خارجی بخرید باید از نمایندگی آن ها در ایران خرید کنید پس در انتخاب یک نمایندگی مناسب نیز توجه کافی داشته باشید.

نمایندگی مورد نظر شما باید دو ویژگی مهم را داشته باشد؛ اول اینکه بتواند در صورت نیاز شما قطعات لیفتراک تان را سریعا تامین کند و دومین ویژگی که باید داشته باشد این است که خدمات پس از فروش خوبی را به مشتریان ارائه کند.

بررسی مهم ترین اشتباهات در زمان خرید یک لیفتراک

در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که در صورت بی توجهی شما به آن ها خسارت زیادی را برایتان به بار خواهد آورد.

مهم ترین نکته قیمت نیست!

لطفا در ابتدای خرید خود هزینه را کنار بگذارید؛ البته این به معنی این نیست که شما می توانید هر نوع لیفتراکی را خریداری کنید. حقیقت این است که هزینه خرید یک لیفتراک بسیار زیاد است اما قیمت آن مهم ترین نکته نیست. حتی اگر بهترین لیفتراک تولید شده توسط برندی عالی را خرید کنید اما برای اهداف شما مناسب نباشد ضرر کرده اید!

حتما با یک فرد یا مشاور کاربلد مشورت کنید

خرید لیفتراک یک کار کاملا تخصصی است اگر برای اولین بار است که این کار را انجام می دهید وجود یک متخصص کاربلد که شناخت خوبی نسبت به انواع لیفتراک داشته باشد برای شما بسیار مهم است.

هزینه های جانبی را نیز در نظر بگیرید

اگر تصور می کنید تنها هزینه ای که قرار است برای خرید یک لیفتراک بپردازید همان هزینه ی اولیه است کاملا در اشتباهید! به خاطر داشته باشید یک لیفتراک به بازرسی دوره ای نیاز دارد، همچنین در طول یک سال ممکن است قطعات آن تعویض شوند پس تمام این هزینه ها را در نظر بگیرید زیرا این هزینه ها نیز مبلغ قابل توجهی خواهند شد!

فروشگاهی که قرار است از آن لیفتراک بخرید چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

خدمات پس از فروش خوبی ارائه دهد

بازرسی دوره ای و پیگیری مشکلات یک لیفتراک تنها توسط نمایندگی فروش آن انجام می شود؛ پس حتما قبل از خرید خود تحقیقات لازم برای انتخاب نمایندگی مناسب را داشته باشید.

نمایندگی مورد نظر شما باید قیمت هایی کاملا منصافه داشته باشد

در شرایط فعلی و به دلیل تورم ها قیمت یک لیفتراک بسیار زیاد است اما بعضی از فروشگاه ها هزینه های بیشتری را از مشتریان طلب می کنند؛ این موضوع به معنی کلاهبرداری از مشتریان است. سعی کنید قبل از قطعی شدن خریدتان انواع قیمت های موجود در بازار را چک کنید.

خرید لیفتراک

نکات خرید لیفتراک دست دوم

اگر بودجه موردنیازتان برای خرید یک لیفتراک نو کافی نیست، باید به فکر خرید یک لیفتراک دست دوم و کارکرده باشید.

یک لیفتراک دست دوم ممکن است عمر مفید خود را کرده باشد و گزینه مناسبی برای مشتریان بعدی نباشد اما همه لیفتراک های کارکرده هم بد نیستند!

نکاتی که لازم است در هنگام خرید یک لیفتراک دست دوم در نظر داشته باشید را در ادامه بازگو  خواهیم کرد.

  • مهم ترین نکته در هنگام خریدن دستگاه های صنعتی کارکرده و دست دوم به همراه داشتن یک فرد کاربلد در این زمینه است. اگر شناخت کافی نسبت به اجزای یک لیفتراک ندارید به هیچ عنوان به خرید یک لیفتراک کارکرده فکر نکنید مگر آن که فرد متخصصی را در هنگام خرید به همراه خود داشته باشید.
  • درباره ی فروشگاه مورد نظرتان به خوبی تحقیق کنید و مطمئن شوید با فروشِ لیفتراک کارکرده قصد سوء استفاده از مشتریان مختلف را ندارد.
  • تمام اجزای آن را در نظر بگیرید و سلامت قطعات را به خوبی چک کنید.
  • مدتی را به برای آزمایش میزان خطا و اطمینان از قطعات آن تعیین کنید تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید محصول خریداری شده را برگشت بزنید.

مهم ترین پیشنهاد ما برای خرید لیفتراک مناسب

با همه این توضیحات باید متوجه شده باشید که نقش فروشگاه معتبر در خرید یک لیفتراک چقدر مهم است. پیشنهاد اول ما به شما شرکت بازرگانی تامین دنیای هوشمند سپاهان است.

این شرکت سال هاست که در زمینه فروش لیفتراک فعالیت می کند و می تواند انواع لیفتراک را با شرایط و قیمت بسیار مناسب به مشتریان عرضه کند.

تامین دنیای هوشمند سپاهان شرایط خدمات پس از فروش عالی نیز دارد که مشتریان در هر زمان که بخواهند می توانند از آن استفاده کنند.

09354244366