قطعات لیفتراک

قطعات لیفتراک

یکی از مهم ترین ماشین های کاربردی در صنعت ساختمان سازی و انبارداری لیفتراک است که با توجه به خصوصیات ویژه ی آن، تامین قطعات لیفتراک همواره موضوعی مهم محسوب می شود. لیفتراک نوعی ماشین صنعتی است که از آن برای جا به جایی بارهای مختلفی مثل مصالح ساختمانی، انبار کردن و… استفاده می کنند.

اولین بار در سال 1917 کمپانی کلارک یک ماشین سنگین وزن را تولید کرد تا بتواند با استفاده از آن مصالح سنگین کارخانه اش را جا به جا کند و بعدها به دلیل محبوبیت و کارایی بالای این دستگاه، دیگر شرکت ها و برندهای معتبر دنیا نیز از کمپانی کلارک می خواستند تا این ماشین قدرتمند را برای آن ها هم تولید کنند تا از کارایی اش بهره ببرند.

در زمان جنگ های جهانی لیفتراک ها محبوبیت بیشتری پیدا کردند؛ زیرا مهم ترین وسیله برای حمل انواع بار و ادوات جنگی محسوب می شدند، این ماشین ها از آن زمان تا به حال تغییرات زیادی داشته اند و به شکل تجهیزات صنعتی امروزی درآمده و در صنایع مختلف نقش مهمی را ایفا می کنند.

لیفتراک از قطعات و اجزاء مختلفی ساخته شده که هر یک از این قطعات قابلیت های مخصوص به خود را دارند؛ در این مقاله سعی کردیم به معرفی ویژگی های مختلف قطعات لیفتراک پرداخته و از چگونگی تامین آن ها را برای افراد بگوییم.

لوازم یدکی لیفتراک

لیتفراک از اجزایی تشکیل شده است که در کارکرد آن تاثیر به سزایی می گذارد. کیفیت لوازم یدکی بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت عدم توجه به کیفیت آن، می تواند خسارت جبران ناپذیری وارد کند. این لوازم یدکی برند های مختلفی دارد که با توجه به برند لیتفراک خود، این لوازم را تهیه کنید. در ادامه به معرفی برندهای مختلف لوازم یدکی می پردازیم.

لوازم یدکی لیفتراک کوماتسو

یکی از برندهای معروف در لیفتراک، برند کوماتسو است. این برند یکی از بهترین انواع لیفتراک بوده که قطعات آن بسیار با کیفیت می باشند. در صورتی که لیفتراک دچار خرابی شود یا آسیب ببیند می توان از طریق مرکز فروش لوازم یدکی آن را خریداری نمود. لوازم این برند فابریک بوده که در طول عمر لیتفراک تاثیر بسزایی دارد.

لوازم یدکی لیفتراک تویوتا

یکی دیگر از برندهایی که طرفدار بسیاری در میان خریداران لیفتراک دارد، برند تویوتا می باشد. این برند به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد، به ندرت قطعات آن دچار خرابی می شود. اما در صورتی که مراقبت اصولی انجام نشود؛ می توان این احتمال را داد که دچار خرابی یا آسب شود. برای خرید لوازم یدکی تویوتا می توانید از طریق نمایندگی فروش اقدام کنید.

لوازم یدکی لیفتراک سپاهان

بسیاری افراد از لیفتراک سپاهان در محل کسب و کار خود استفاده می کنند. قطعات لیفتراک سپاهان از طریق مراکز فروش معتبر مانند tdhpart اقدام کنید. این مرکز فروش تجهیزات لیفتراک سپاهان را با بهترین قیمت و کیفیت به فروش می رسانند که این امر توانسته بر میزان رضایتمندی افراد تاثیر بگذارد. شما هم می توانید برای خرید لوازم یدکی لیفتراک سپاهان از طریق این مرکز فروش اقدام کنید.

لوازم یدکی لیفتراک کلارک

یکی از پرفروش‌ترین لیفتراک‌ها در ایران، لیفتراک کلارک است. این لیفتراک مزیت های بسیاری دارد که می تواند نظر بسیاری افراد را جلب کند. در صورتی که اصول استفاده صحیح را رعایت نکنید؛ به لیفتراک و قطعات آن آسیب وارد می شود. در صورتی که لیفتراک کلارک شما دچار آسیب شده و در نحوه کارکرد آن تاثیر گذاشته است؛ می توانید قطعات فابریک آن را از مراکز فروش معتبر تامین دنیای هوشمند سپاهان تهیه کنید.

قطعات لیفتراک به چند دسته تقسیم می شوند؟

لیفتراک ها ماشین های بسیار پیچیده ای هستند و از آنجا که نقش مهمی را در صنایع مختلف ایفا می کنند از قسمت های مختلفی ساخته شده اند، زیرا هر یک از این قطعات به افزایش امنیت و ایمنی در هنگام حمل بارها کمک زیادی می کند.

این قطعات به دو دسته ی بیرونی و داخلی تقسیم می شود و هر یک از این قسمت های بیرونی و داخلی نیز خود شامل موارد دیگری می شوند که در ادامه آن ها را نام می بریم.

قطعات بیرونی

بدنه یا شاسی داخلی، کرییج، کابین، بالابر، پدال ها، اهرم ها، نمایشگر، وزنه تعادل و…

قطعات داخلی

موتور دستگاه، رینگ شاتون، پمپ ها، فیلتر روغن و هوا، رادیاتور، گیربکس و…

معرفی انواع لوازم یدکی لیفتراک

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد لیفتراک ها از قسمت های مختلف داخلی و بیرونی ساخته شده اند، عدم وجود هر از این قطعات در روند کار دستگاه خلل بزرگی ایجاد می کند حتی در بعضی موارد بدون وجود یکی قطعه ی کوچک نیز کار این آن غیر ممکن است. در ادامه قصد داریم کاربرد هر یک از این قطعات و نقش آن ها در روند کار این ماشین صنعتی را بیشتر توضیح دهیم.

شاسی یا بدنه

بدنه مهم ترین قسمت این دستگاه صنعتی است زیرا دیگر اجزا و قطعات را پوشش داده و بدون وجود آن، قطعات دیگر نمی توانند در لیفتراک ها جایگذاری شوند.

دکل

خرید دکل لیفتراک

دکل از دیگر قطعات بسیار مهم لیفتراک ها است که به سه دسته مختلف دو مرحله ای، سه مرحله ای و چهار مرحله ای تقسیم می شود.

کاربرد دکل ها جا به جایی ( بالا و پایین آوردن) بارهای مختلف است؛ وجود هر گونه مشکل یا خرابی در دکل موجب از کار افتادن دستگاه می شود، زیرا بدون وجود این قطعه مهم حمل هیچ باری امکان پذیر نیست.

دکل ها به روش هیدرولیکی کار کرده و به بدنه یا محور جلویی ماشین نصب می شوند.

تایر

وظیفه تایر افزایش قدرت لیفتراک است، با استفاده از این قطعه حمل بارهای مختلف آسان تر شده و قدرت دستگاه افزایش می یابد.

به خاطر داشته باشید نوع تایر، متناسب با موقعیت و وزن بارهای مختلف تعیین شده و عدم استفاده صحیح از آن هزینه های زیادی را به جای می گذارد.

با وجود اینکه همه قطعات لیفتراک مهم اند و نبود هرکدام مشکلی بزرگ محسوب می شود، اما بعضی قسمت ها مثل تایر اهمیت بیشتری داشته و خرابی آن ها شرایط را وخیم تر می کند.

خرید تایر لیفتراک

وزنه تعادل

وزنه تعادل وزنه ای چدنی است که تعادل دستگاه را به هنگام حمل و نقل اجسام مختلف تنظیم می کند. این وزنه در پشت دستگاه نصب شده و در بعضی موارد باتری های سربی اسیدی نقش آن را ایفا می کنند.

Cabin یا اتاقک راننده

کابین لیفتراک

کابین همان قسمتی است که راننده لیفتراک در آن قرار گرفته و ماشین را با استفاده از اجزای آن به حرکت در می آورد، این اتاقک شامل موارد مختلفی مانند پدال های کنترل، اهرم ها، فرمان و … می شود.

از آنجایی که کابین محل استقرار راننده است و امنیت و ایمنی آن در حفظ جان راننده اهمیت زیادی دارد محکم ترین قسمت این محصول صنعتی شناخته می شود.

حفاظ بالاسر ( مخصوص راننده)

این حفاظ در قسمت بالایی ماشین و برای حفاظت از جان راننده نصب شده است.

این حفاظ ها بسیار مقاوم بوده و در سوانح مختلف از جان راننده محافظت می کنند.

Power source یا منبع انرژی

Power source همان منبع انرژی است که لیفتراک ها با استفاده از آن کار می کنند، نوع این انرژی در دستگاه های مختلف متفاوت است و می تواند گاز CNG، LP و… باشد.

الحاقی

الحاقی ها شامل موارد مختلفی مثل سایدشفت، روتاتورها و … می شوند و یکی از قطعه های مهم در حفظ تعادل بارهای مختلف هستند.

تجهیزات هشدار

این تجهیزات شامل موارد مختلفی مثل چراغ، دنده، بوق و… است که در حین حمل بار به راننده کمک فراوانی می کند.

گیربکس

گیربکس در این ماشین های صنعتی به سه دسته ی مختلف دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شود.

خرید قطعات یدکی لیفتراک

درصورت خرابی این قطعات باید چه کرد؟

لیفتراک ها نیز مانند تمام ماشین های صنعتی مختلف دیگر دچار خرابی و استهلاک می شوند و خرابی این ماشین ها یک اتفاق طبیعی است، اما آنچه که مهم است کمک گرفتن از یک تعمیرکار قابل اعتماد و متخصص است، زیرا هزینه تامین قطعات این ماشین زیاد بوده و تعمیر آن ها توسط افراد غیر متخصص و نابلد موجب به جا گذاشتن هزینه ها و مشکلات بیشتری خواهد شد. پس حتما به خاطر داشته باشید که در صورت که بروز هرگونه خرابی تنها از یک فرد متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید.

شما تنها با یک تماس می توانید با متخصصان ما ارتباط برقرار کنید و تمام سولات خودتان را با ما مطرح کنید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

نحوه سرویس و نگهداری قطعات لیفتراک

برای اینکه بتوانید از حداکثر عمر لوازم یدکی استفاده کنید، بهتر است در فواصل معین و منظم به سرویس و نگهداری دوره ای آن ها بپردازید. برای سرویس دقیق و اصولی می توانید به افراد متخصص مراجعه کرده تا به صورت دقیق تمامی قطعات را بررسی کرده و درصورت خرابی آن ها را تعویض یا تعمیر نمایند. همچنین اگر قطعه ای از لیفتراک دچار خرابی شد؛ باید از قطعات اصل برای جایگزینی آن استفاده کنید؛ زیرا استفاده از قطعات فرعی می تواند بر کارکرد لیفتراک و عمر آن تاثیر منفی بگذارد.

برندهایی که ما در تامین دنیای هوشمند سپاهان کار می کنیم

لیفتراک تویوتا
کوماتسو
کلارک

در حال حاضر برندهای جهانی و داخلی مختلفی در زمینه تولید لیفتراک و قطعات آن فعال هستند و هر کدام از این کمپانی ها نیز در کار خود بهترین اند، با وجود اینکه نمی توان کیفیت محصولات برترین برندهای دنیا مانند کوماتسو یا تویوتا را کتمان کرد، اما حقیقتا آنچه که امروز می بینیم پیشرفت بیشتر محصولات داخلی است که توانسته اند کاربری و قابلیت های فوق العاده ای را به مشتریان عرضه کنند.

شرکت تامین دنیای هوشمند سپاهان با توجه به نیاز مشتریان و محبوبیت لیفتراک های تولید شده توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی، زمینه عالی برای فروش هریک از آن ها به وجود آورده است. شرکت ما توانسته با برترین برندهای معتبر و موفق دنیا ارتباط بگیرد و محصولاتی عالی و با کیفیت را به مردم ارائه کند؛ همچنین شرکت تامین دنیای هوشمند سپاهان یکی از برترین شرکت های ایرانی در زمینه ی ارائه انواع قطعات لیفتراک برندهای سپاهان، کوماتسو، سهند، تویوتا و … است و همه مشتریان ما می توانند با اطمینان کامل از اصل بودن محصولات مان به خریداری آن ها بپردازند.

باید بدانید یکی از مهم ترین چشم اندازهای شرکت تامین دنیای هوشمند این است که بتواند در طی سال های آینده با تمامی کمپانی هایی که بر اثر تحریمات دسترسی ایران به آن ها قطع شده ارتباط گرفته و فعالیت خود را بیش از این گسترش دهد.

قیمت قطعات لیفتراک چقدر است؟

قیمت قطعات لیفتراک

به طور کلی قیمت قطعات لیفتراک ها به موضوعات مختلفی مانند نوع قطعه، برند آن، هزینه گمرک، اصل یا استوک بودن اش و… بستگی دارد و نمی توان یک هزینه ی معین برای تمام قطعه های این ماشین صنعتی تعیین کرد؛ اما آنچه که مبرهن است هزینه زیاد قطعات است، زیرا این نوع ماشین ها از گران قیمت ترین محصولات صنعتی در دنیا محسوب می شوند.

به خاطر داشته باشید کیفیت و مرغوبیت هر یک از لوازم یدکی لیفتراک ها بر دیگری تاثیر گذاشته و در صورت استفاده از قطعات نامرغوب عمر کلی دستگاه نیز کاهش می یابد، به همین دلیل افراد باید توجه داشته باشند که پرداخت هزینه ی بیشتر در ازای یک قطعه ی اصل و با کیفیت کار اشتباهی نیست! زیرا با این خرید به عمر طولانی تر دستگاه خود کمک بزرگی کرده اند.

با این حال شرکت تامین دنیای هوشمند سپاهان سعی کرده بهترین محصولات را با مناسب ترین قیمت ها به مشتریان عرضه کند و تمامی جوانب و شرایط آن ها را در نظر بگیرد تا بتوانند در نهایت بتوانند خریدی رضایت بخش داشته باشند.

تامین لوازم یدکی لیفتراک

یکی از مهم ترین دغدغه های صنعتگران تامین قطعات مرغوب و با کیفیت در راستای رسیدن به اهدافشان است، شرکت های زیادی در زمینه ی تامین لوازم یدکی لیفتراک ها فعال هستند با این وجود همه ی آن ها نتوانسته اند تمامی نیازهای مشتریان را برآورده کنند.

شرکت تامین دنیای هوشمند سپاهان با توجه به نیاز صنعتگران و بازرگانان در زمینه های کاری مختلف و اهداف اقتصادی خود شروع به توزیع و تامین قطعات مختلف کرده است.

از مهم ترین دستاوردهای شرکت تامین دنیای هوشمند می توان به برقراری ارتباط با بزرگترین کمپانی های حال حاضر دنیا مانند کوماتسو و… تویوتا اشاره کرد.

در حال حاضر نیز تمام مشتریان می توانند برای دسترسی آسان خود به انواع تجهیزات صنعتی به شرکت تامین دنیای هوشمند متصل شده و نیازهای خود را برآورده کنند.

خرید قطعات لیفتراک

شرکت تامین دنیای هوشمند سپاهان بزرگترین کمپانی ایران در زمینه ی تامین انواع لوازم یدکی لیفتراک شناخته می شود، این شرکت تنها قطعاتی اصل و مرغوب را به مشتریان عرضه کرده و مهم ترین هدفش افزایش رفاه و آسایش صنعتگران و بازرگانان است.

دنیای هوشمند سپاهان با برندهای معتبری چون NTN، KOYO، SKF، NPR، RIK، TEIKENو … همکاری کرده و سعی دارد با ارائه مرغوب ترین محصولات رضایت تمامی مشتریان را کسب کند.

شما می توانید برای خرید بهترین قطعات و تجهیزات صنعتی به سایت دنیای هوشمند سپاهان مراجعه کرده و بعد از انجام مشاوره های لازم به خرید بپردازید.

نکات لازم در خرید قطعات لیفتراک

برای خرید فطعات لیفتراک مناسب لازم است تا به مواردی توجه کنید تا از هزینه های گزاف آینده جلوگیری شود. درواقع با خرید قطعات لیفتراک نامناسب، می تواند به این ماشین صنعتی آسیب رسانده و آن را از کارکرد طبیعی خود دور کند. پس بهتر است برند و کیفیت آن را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید قطعات موردنظر کنید.

خرید لوازم یدکی لیفتراک کلارک
سوالات متداول درباره قطعات لیفتراک
  1. قطعات لیفتراک به چند دسته تقسیم می شوند؟
   بطور کلی قطعات لیفتراک را به دو دسته داخلی و بیرونی تقسیم بندی می کنند.
  2. لاستیک های لیفتراک چه زمانی باید تعویض شوند؟
   اگر لاستیک ها صاف شده اند یا دارای ترک هستند بهتر است آنها را تعویض کنید تا سبب ایجاد مشکلی جدی تر و افزایش هزینه نشوند
  3. آیا گیربگس لیفتراک ها قابل تعمیر هستند؟
   بله برای اینکار باید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید زیرا این قطعه بسیار گران است و تعمیر آن توسط افراد ناشی سبب افزایش هزینه می شود.

09354244366