نحوه تعمیر صندلی لیفتراک

نحوه تعمیر صندلی لیفتراک

نحوه تعمیر صندلی لیفتراک امروزه یکی از دغدغه های اساسی شرکت های ساختمانی، صنعتی و معدنی می باشد که صندلی لیفتراک یکی از اجزای اصلی است که راننده از آن استفاده می کند و برای راحتی کار با لیفتراک لازم است که صندلی آن از سلامت و کیفیت ویژه ای برخوردار باشد و اگر بالشتک صندلی از بین برود یا روکش صندلی آسیب ببیند، سیم ها و فنرهای آویزان از آن بیرون زده و باعث گرما و لرزش بیش از حد صندلی می شود و درد را در مفاصل راننده لیفتراک ایجاد می کند که در این مقاله قصد داریم به نحوه تعمیر کردن صندلی لیفتراک و قطعات لیفتراک بپردازیم.

نحوه تعمیر صندلی لیفتراک

همه ما می دانیم که ارائه یک صندلی راحت و ارگونومیک برای اپراتورهای لیفتراک همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است که با انجام عملیات شبانه روزی، اپراتورها برای مدت طولانی می نشینند، مستعد خستگی جسمی و سایر مشکلات می شوند و شایع ترین آنها کمردرد است.

بنابراین، هنگامی که صندلی لیفتراک فرسوده یا شکسته است، تعویض آن می تواند بهترین راه برای کمک به آنها باشد تا از کار خود رنج نبرند و بنابراین در صورتی که صندلی لیفتراک دچار مشکل شود این امر باعث کاهش بهره وری استفاده از لیفتراک در حین کار با آن می شود که نحوه تعمیر آن باید به شکل اصولی انجام شود.

چرا تعمیر کردن صندلی لیفتراک ضروری است؟

اگر مشکلی برای صندلی لیفتراک ایجاد شود برای اپراتورها ناراحت کننده و نامناسب هست و از همه مهمتر ممکن است آسیب شدیدی ایجاد کند بنابراین نحوه تعمیر بسیار اهمیت دارد و اپراتورهای لیفتراک که شیفت های چند ساعته دارند و روزانه کارهای تکراری انجام می دهند و اگر صندلی لیفتراک ناراحت کننده باشد، می تواند منجر به افزایش فشار بر روی اپراتور شود که این فشار منجر به درد می شود و کارکنان آسیب دیده لیفتراک منجر به کاهش بهره وری در کسب و کار می شوند.

تعمیر کردن صندلی لیفتراک

نمونه صندلی لیفتراک

تعمیرات صندلی لیفتراک با توجه به زمان کارکرد لیفتراک، مدل، عمر و کیفیت ضروری است.حتی اگر اپراتور در مراقبت از صندلی لیفتراک وسواس زیادی داشته باشد. به مرور زمان شاهد آسیب‌ها و نقص‌های جزئی در صندلی آن خواهیم بود. به یاد داشته باشید که داشتن یک صندلی مطلوب در حفظ سلامت بدن تاثیر بسزایی خواهد داشت، بنابراین تعمیر کردن صندلی لیفتراک بسیار مهم است.

تعمیر کردن صندلی لیفتراک چقدر مهم است؟

راننده لیفتراک جایی که می نشیند برای کار مهم است و در زمینه کارهای ساختمانی و انبارداری مشکلات کمر بسیار رایج است اما در مورد راننده های لیفتراک چطور؟ بنابراین صندلی آسیب دیده و فرسوده لیفتراک باعث کمردرد و غیبت راننده لیفتراک می شود و افرادی که بیشتر روز خود را بر روی صندلی لیفتراک می گذرانند به همان اندازه افرادی که کالاها را در انبار جا به جا می کنند در معرض آسیب های کمر هستند.

اگر می خواهید به اپراتورهای لیفتراک خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید بهتر است با نحوه تعمیر صندلی لیفتراک آشنا شده و سپس صندلی های لیفتراک را تعمیر کنید و صندلی لیفتراک با استفاده مداوم فرسوده می شود بنابراین تعمیر صندلی بسیار مهم است زیرا یک صندلی آسیب دیده به معنای تولید به خطر افتاده می باشد.

چگونه یک صندلی لیفتراک آسیب دیده بر عملکرد اپراتور تاثیر می گذارد؟

صندلی های لیفتراک برای ایمن بودن راننده لیفتراک طراحی شده است که از بین رفتن بالشتک، تکیه گاه صندلی لیفتراک باعث ایجاد رانندگی ناخوشایند می شود که گرما، لرزش بیش از حدی برای راننده ایجاد می کند بنابراین راننده نمی تواند به درستی کار خود را انجام دهد و بهروری تولید را کاهش می دهد.

اپراتورهای لیفتراک به همان اندازه مستعد مشکلات متعددی هستند که می تواند منجر به غیبت آن ها از کار شود. آن‌ها به صندلی هایی نیاز دارند که ناحیه کمر آن‌ها را به خوبی حمایت کند و ضربه را جذب نماید و وقتی برای ارزیابی ایمنی رانندگان خود وقت بگذارید و صندلی آسیب دیده را تعمیر کنید آن ها هم برای شما به شکل مطلوبی کار می کنند و علاوه بر این هزینه های کلی کسب و کار خویش را کاهش دهید. قابل ذکر است که نحوه تعمیر صندلی لیفتراک بسیار مهم است که به صورت اصولی انجام شود تا اپراتور رضایت کافی داشته باشد.

قطعات ضروری برای تعمیرات صندلی لیفتراک چیست؟

برای اشنایی با نحوه تعمیر صندلی لازم است تا با قطعات ضروری صندلی آشنا شوید. قطعات ضروری صندلی لیفتراک شامل:

 1. پایه صندلی

پایه صندلی لیفتراک جایی است که اپراتور می نشیند و حاوی فنرها است که برای کمک به جذب ضربه و ارتعاشات رخ داده در حین رانندگی لیفتراک طراحی شده است که یک صندلی در شرایط مطلوب و خوب به اپراتور کمک می کند که دچار خستگی نشود و تعمیر پایه صندلی لیفتراک به راحتی انجام می شود و راحتی را برای اپراتور لیفتراک ایجاد می کند.

 1. پشتی صندلی

پشتی صندلی تکیه گاهی است که دارای فنر و پد می باشد و برخی پشتی های صندلی به شکل ارگونومیک طراحی شده است تا راحتی بیشتری برای اپراتور لیفتراک ایجاد کند که پشتی صندلی بسیار مهم است زیرا به محافظت از اپراتور از درد و آسیب کمک می کند و تعمیر پشتی صندلی به زیاد شدن بهروری کسب و کار کمک بسیاری می کند.

 1. کمربند ایمنی

کمربند ایمنی برای محافظت از راننده لیفتراک است که هنگام فرسوده شدن باید حتما تعویض یا تعمیر کنید.

قطعات ضروری تعمیرات صندلی لیفتراک

قطعات تعمیرات صندلی لیفتراک

چگونه می توانید صندلی های لیفتراک فرسوده خود را جایگزین کنید؟

شاید ساده ترین راه حل این باشد که صندلی فرسوده لیفتراک خود را با نسخه ای کاملا جدید جایگزین کنید و به علاوه نصب صندلی باید سریع و آسان انجام شود. اگر صندلی لیفتراک شما سریع تر از آنچه که انتظار داشتید فرسوده شد مجبور نیستید از همان نوع صندلی استفاده کنید و بهتر است صندلی خود را با یک صندلی بادوام تر، راحت تر جایگزین کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت tdhpart در رابطه با نحوه تعمیر صندلی لیفتراک، ضرورت تعمیر و قطعات صندلی این ماشین صنعتی توضیح داده شد. اگر می خواهید در کسب و کار خویش موفقیت های چشمگیری داشته باشید حتما به رفع مشکلات صندلی لیفتراک اهمیت دهید تا مشکلات و مخارج زیاد تری برای کسب و کار شما ایجاد نشود و بتوانید کارایی و بهره وری تولید کار خود را زیاد کنید. با توجه به اینکه لیفتراک ها گران قیمت می باشند بنابراین بررسی و تصحیح مشکلات صندلی لیفتراک بسیار اهمیت دارد و هزینه تعمیر صندلی بسیار کمتر می باشد.

سوالات متداول درباره نحوه تعمیر صندلی لیفتراک

 1. قطعات مهم صندلی لیفتراک چیست؟
  پشتی، پایه و کمربند صندلی از مهم ترین قطعات لیفتراک محسوب می شود.
 2. تاثیر آسیب صندلی بر اپراتور لیفتراک چگونه است؟
  انتقال گرما و لرزش در حین حرکت می تواند از تمرکز و کارایی اپراتور بکاهد.
 3. اهمیت تعمیر کردن صندلی لیفتراک چقدر است؟
  اهمیت آن به گونه ای است که چشم پوشی از آن می تواند موجب کمر درد و آسیب به اپراتور شده و عملکرد وی دچار اختلال شود.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09354244366