تعمیر لیفتراک دیزلی

تعمیر لیفتراک دیزلی

انجام تعمیرات لیفتراک دیزلی نیازمند تخصص، تجربه و کار با کیفیت بالا می باشد، متداول ترین نوع لیفتراک، لیفتراک دیزلی است که اکثر اهالی صنعت از آن استفاده می کنند. موتور دیزلی این لیفتراک‌ها قدرت زیادی دارد، زیرا ساختار و نوع احتراق داخل موتور در این دو نوع لیفتراک متفاوت است، اولین ویژگی که لیفتراک های دیزلی را از سایر ماشین آلات متمایز می کند سوخت آنهاست که از گازوئیل استفاده می کند و همچنین قدرت موتور فوق العاده بالایی که دارند. در حال حاضر این ویژگی های مثبت در کنار قابلیت کار در محیط‌های مختلف آب و هوایی باعث شده تا این مدل از لیفتراک ها در رده تجهیزات محبوب و پرکاربرد قرار گیرد، اما استفاده از این ماشین ها موضوع تعمیر لیفتراک دیزلی را برای دارندگان این ابزارها الزامی می کند.

تعمیر لیفتراک دیزلی

سرویس لیفتراک دیزلی خدماتی است که برای رفع ایرادات این نوع لیفتراک ارائه می شود. در مراکز و نمایندگی‌های تعمیرات لیفتراک دیزلی خدمات مختلفی برای تعمیر و بازرسی لیفتراک در نظر گرفته شده است که تمامی قطعات  دستگاه را به شکل قابل توجهی پوشش می دهد.

همچنین در مراکز تعمیر لیفتراک دیزلی زمان پاسخگویی به مشتریان و رفع مشکلات آنها بسیار کاهش می یابد، استفاده از این سرویس برای عیب یابی و تامین قطعات لیفتراک دیزلی استفاده از یک سیستم ایده آل و کارآمد می باشد.

نکات مهم در نگهداری و تعمیر لیفتراک دیزلی

نکات مهم در نگهداری و تعمیر لیفتراک دیزلی

نکات مهم در نگهداری لیفتراک دیزلی چیست؟

لازم است برای ادامه کارکرد صحیح این ماشین‌ها به نگهداری و سرویس دهی منظم لیفتراک توجه ویژه ای شود، دستگاهی که به خوبی نگهداری می شود سال ها خدمات قابل اعتمادی را برای شما فراهم می کند.

دستگاهی که مراقبت و بررسی نشود بیشتر خراب می شود و در زمان کوتاه تری نیاز به تعویض سریعتر اتفاق می افتد و مهمتر از همه اپراتورهای شما در معرض خطر قرار می گیرند. اگر می خواهید بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید و به کاهش تصادفات لیفتراک کمک کنید، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه لازم و ضروری است.

به عنوان بخشی از یک برنامه جامع، تعمیر و نگهداری لیفتراک دیزلی را روزانه مرور کنید و بازرسی روزانه لیفتراک دیزلی قبل از استفاده از آن نه تنها راه خوبی برای شناسایی زودهنگام مشکلات احتمالی است که این بررسی‌ها تضمین می کند که لیفتراک قبل از هر شیفت کاری ایمن نیست و به جای اینکه منتظر بمانید برای رفع مشکلات تا زمانی که عملکرد دستگاه تداخل پیدا کند، در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند، بهترین راه برای انجام این بررسی‌ها استفاده از چک لیست استاندارد است.

خدمات رفع ایرادات لیفتراک دیزلی چگونه است؟

در خدمات سرویس و رفع عیب لیفتراک دیزلی تمامی بخش‌های دستگاه تحت پوشش قرار می گیرد، به عنوان مثال تعمیر موتور ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. اگر موتور لیفتراک دیزلی با صدا کار می کند یا آلودگی‌های محیطی از اگزوز لیفتراک خارج می شود، نشان دهنده این است که لیفتراک به درستی کار نمی کند و باید آن را تعمیر و بررسی کرد.

اگر دوشاخه ها و دکل‌های لیفتراک متعادل نباشند یا ایمنی بارگذاری مختل شده باشد، نشان دهنده این است که این قطعات باید بازرسی یا تعمیر شوند. از دیگر خدمات تعمیر لیفتراک دیزلی می توان به ترمز، اهرم و قطعات حساس لیفتراک اشاره کرد. لنت ترمز یکی از  بخش‌های اصلی لیفتراک است که با لاستیک‌ها در تماس است.

اگر لنت‌های لیفتراک به هر دلیل مستهلک یا فرسوده شوند، دستگاه به درستی کار نمی کند و در این صورت ایمنی بار به خطر می افتد، در این زمان نیاز به رفع اشکال لیفتراک دیزلی و تعویض یا تعمیر کامل سیستم ترمز و لنت می باشد.

خدمات ارائه شده در مراکز عیب یابی لیفتراک دیزلی

در مراکز سرویس لیفتراک دیزلی خدمات پیشرفته و جزئی زیادی در زمینه تعمیر لیفتراک دیزلی به مشتریان ارائه می شود که برخی از اساسی ترین خدمات ارائه شده عبارتند از:

 • تعمیر نمودن موتور لیفتراک دیزلی
 • تعویض قطعات و تعمیر رادیاتور لیفتراک دیزلی
 • نوسازی لیفتراک دیزلی
 • عملیات سیم کشی برق لیفتراک دیزلی
 • تعویض نمودن روغن لیفتراک دیزلی
 • تعمیرات الحاقی لیفتراک دیزلی
 • تعویض فیلتر لیفتراک دیزلی
نکات مهم در نگهداری و تعمیر لیفتراک دیزلی

نکات مهم در نگهداری و تعمیر لیفتراک دیزلی

عیب یابی و تعمیر موتور لیفتراک دیزلی به چه صورت است؟

یکی از ویژگی‌هایی که لیفتراک دیزلی را از سایر ماشین ها متمایز می کند سوخت آن است، سوخت دیزل در لیفتراک‌های دیزلی استفاده می شود و این دستگاه از قدرت موتور بسیار بالایی برخوردار است. لیفتراک‌های دیزلی دارای مشخصات دیگری از جمله قابلیت کار در محیط های مختلف آب و هوایی است که این نوع لیفتراک‌ها را به یکی از پرطرفدارترین تجهیزات تبدیل کرده است.

موتور لیفتراک دیزلی نوعی موتور احتراق داخلی است و موتور این دستگاه قسمت اصلی آن است، از این رو موضوع تعمیر موتور لیفتراک دیزلی مورد توجه تکنسین‌ها و مدیران مجموعه های مختلف تعمیر و ترمیم لیفتراک دیزلی قرار گرفته است. برای تعمیر موتور لیفتراک دیزلی به  تجربه کافی در این کار نیاز است و در کنار این موارد استفاده از قطعات یدکی لیفتراک دیزلی اصل یکی از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر روش عیب یابی موتور لیفتراک، تعمیر موتور لیفتراک بسیار مهم است و باید طبق دستورالعمل‌ها، قوانین و راهکارهای اولیه توسط افراد ماهر دستگاه انجام شود تا طول عمر لیفتراک و موتور آن افزایش یابد. با توجه به ماهیت پیچیده آن، تمامی نکات ایمنی مربوط به روش‌های صحیح نگهداری موتور باید رعایت شود زیرا رعایت این اصول منجر به کم شدن تعمیرات و تعویض موتور لیفتراک دیزلی می شود و تعمیر موتور لیفتراک به چهار بخش تقسیم می شود

تعمیر موتور و قطعات آن شامل تعویض کامل موتور و یا تعویض سایر قطعات آن می باشد. همانند کیت های هد سیلندر قابل تعویض بوده و برای عملکرد بهتر موتور لیفتراک و رعایت قوانین لازم برای خروج دود، گاهی در موتور لیفتراک از شیر پایه تهویه متصل به میل لنگ استفاده می شود، به طور کلی تعمیر موتور لیفتراک دیزلی به شکل ثابت و سیار می باشد.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت به شکل کامل در مورد تعمیر لیفتراک دیزلی و عیب یابی و تعمیر موتور لیفتراک دیزلی به چه صورت است؟ توضیح داده شد که می توانید اقدامات لازم را برای تعمیر و جلوگیری از خراب شدن لیفتراک انجام دهید.

سوالات متداول درباره تعمیر لیفتراک دیزلی

 1. تعمیر لیفتراک شامل چه اقداماتی است؟
  تعمیر موتور و قطعات آن شامل تعویض کامل موتور و یا تعویض سایر قطعات آن می باشد.
 2. ویژگی لیتفراک های دیزلی چیست؟
  لیفتراک‌های دیزلی دارای مشخصاتی از جمله قابلیت کار در محیط های مختلف آب و هوایی است که این نوع لیفتراک‌ها را به یکی از پرطرفدارترین تجهیزات تبدیل کرده است.
 3. در مراکز تعمیر لیفتراک دیزلی چه خدماتی ارائه می شود؟
  عملیات سیم کشی برق، تعویض نمودن روغن، تعمیرات الحاقی و غیره از خدمات این مراکز است.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09354244366