مراحل شستن لیفتراک

مراحل شستن لیفتراک برقی

همان طور که میدانید لیفتراک ها از اهمیت بالایی برخوردارند. هم به علت کارکرد بالایی که دارند. هم به علت قیمت آن ها نگهداری و نظافت آن ها بسیار مهم است. رعایت نکات نگهداری و شست و شو باعث میشود قطعات لیفتراک آسیب کمتری ببینند و طول عمر بیشتری داشته باشند. در این مقاله به نکات و مراحل شستن لیفتراک میپردازیم.

مراحل شستن لیفتراک

شستن لیفتراک شامل مراحل و نکات زیر می باشد:

استفاده از تجهیزات ایمنی

در هر کاری حتی شستن لیفتراک ابتدا باید ایمنی را رعایت کنید. تجهیزات ایمنی که برای شستو شوی لیفتراک احتیاج دارید اعم از عینک، چکمه و دستکش هستند.

تجهیزات ایمنی شسو شو

تجهیزات ایمنی

از بین بردن کثیفی های ساده

در ابتدا برای آسیب نرسیدن و صرف انرژی کمتر کثیفی های ساده را که با دستمال قابلیت تمیز شدن و پاک شدن دارند را از بین ببرید. حتی در صورتی که قصد شستوشوی کامل لیفتراک را ندارید این امر به شما کمک میکند تا کثیفی های ساده روی هم انباشته نشوند. تا به مرور زمان پاک کردن آنها سختتر نشود. درصورتی که لک و کثیفی طولانی مدت  بر روی لیفتراک باقی بماند هنگام از بین بردن آن به لیفتراک خود آسیب میزنید. همچنین این تمیزی بر روزی عملکرد لیفتراک تاثیر میگذارد.

شست و شو را از بالا شروع کنید

بهترین روش شستن لیفتراک به این صورت است که از بالایی ترین نقطه لیفتراک کار را آغاز کنید. این روش هم به تمیز شدن قسمت های دیگر لفتراک کمک میکند و هم کار شست و شو را برای شما آسان تر میکند.

شما باید به این نکته توجه کنید که همه اجزای لیفتراک ضد آب نیستند. حتما قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که تمامی قطعات به طور کامل خشک شده باشند. تا از بروز هرگونه حادثه و خرابی احتمالی جلوگیری شود.

شستو شو با کارواش صنعتی

شما میتوانید لیفتراک خود را با واترجت ها صنعتی همانند شستوشوی اتومبیل بشوید. عملکرد واترجت ها به این صورت است که آب سرد را با نازل به تمامی بخش های لفتراک پخش میکند. واترجت هم باعث سهولت در شستو شو میشود و هم تمیزی بیشتر و بهتری را به همراه دارد.

شستو شو لیفتراک با کارواش صنعتی

شستو شو با کارواش صعنتی

نکات شستوشوی لیتفراک برقی

یکسری نکات را باید هنگام شستوشوی لیفتراک برقی رعایت کنید تا از بروز آُسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

-سوکت برق اصلی باطری به لیفتراک را حتما قطع کنید.

-تحت هیچ عنوان نازل کارواش را به سمت داشبورد و کنترلر لیفتراک نگیرید.

-از موادی که خورندگی دارند مانند وایتکس برای تمیزی لیفتراک استفاده نکنید.

-حتما لیفتراک را بعد از شستو شو به مدت چند ساعت زیر آفتاب قرار دهید.

نکات شستن لیفتراک برقی

نکته های شستن لیفتراک

 

جمع بندی

تمیز و مرتب نگه داشتن لیفتراک بسیار نکته مهمی است زیرا باعث طول عمر و عملکرد بهتر لیفتراک میشود. و هم در وقت و پول شما صرفه جویی میکند. اگر شما شستوشو و نگهداری های بعد از شستوشو را به درستی انجام دهید هیچ آسیبی به لیفتراک شما وارد نمیشود. بلکه باعث افزایش قدرت و عملکرد بهتر لیفتراک شما میشود. اگر قصد خرید لیفتراک دارید و تمیزی و عملکرد آن برای شما مهم است. ابتدا راهنمایی جامع از خرید لیفتراک مطالعه کنید تا بهترین گزینه را برای خود خریداری کنید.

سوالات متداول

  1. چه نکاتی در هنگام شستو شو لیفتراک برقی مهم است؟ _سوکت برق اصلی باطری به لیفتراک را حتما قطع کنید. _تحت هیچ عنوان نازل کارواش را به سمت داشبورد و کنترلر لیفتراک نگیرید. _از موادی که خورندگی دارند مانند وایتکس برای تمیزی لیفتراک استفاده نکنید. _حتما لیفتراک را بعد از شستو شو به مدت چند ساعت زیر آفتاب قرار دهید.
  2. چه تجهیزاتی برای قبل از شستو شو لیفتراک را باید رعایت کرد؟ استفاده از تجهیزات ایمنی فردی مانند دستکش و عینک
  3. بعد از شستو شو لیفتراک به چه نکته ای باید توجه کرد؟ حتما تمامی قطعات را خشک کنید. و چند ساعت در زیر آفتاب قرار دهید و قبل از خشک شدن دستگاه را روشن نکنید.
دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09354244366